Poór Brigitta 4. lett az XTERRA világbajnokságon

Poór Brigitta Európa-bajnok magyar tereptriatlon versenyző vasárnap a sportág legnagyobb eseményén az XTERRA világbajnokságon az előkelő 4. helyen ért célba, ezzel felülmúlt minden eddigi magyar eredményt.

Poór Brigi, Hawai, Xterra, VB

Poór Brigitta fantasztikus szezont tudhat maga mögött, 10 európai World Tour futamon indult, melyből 6-ot sikerült megnyernie! Sikerei hatására példátlan összefogás kerekedett, amely lehetővé tette, hogy 2011 után ismét kiutazzon Hawaii-ra, a sportág csúcsát jelentő XTERRA Világbajnokságra.

A Maui (Hawaii) szigetén idén 22.alkalommal megrendezett versenyen (ahol a sportág született), napokon keresztül ítéletidő volt, de versenyen szerencsére jobb körülmények várták a versenyzőket, így az elmúlt években már megszokottá vált “sárdagasztás” ezúttal elmaradt.

Poór Brigi, Hawai, Xterra, VB, 4. hely

Brigi az úszás elején nagyszerűen kezdett, de akárcsak a többieknek, az óriási hullámok minden technikai tudását próbára tették. 8.helyen lépett partra az 1500m óceániai úszást követően. A 32km hosszú kerékpáros pálya 1200m szintkülönbséget is magába foglalt. A győrben élő sportoló óriási lendülettel haladt előre. Féltávnál már a 3.helyen is haladt és percen belülre megközelítette a chilei versenyzőt. Végül a 2.legjobb kerékpáros időt tekerve a 4.helyen kezdte meg a végső számot. A váltózónából kiérve percen belül voltak a 2-3-4. helyezett versenyzők. Így kiélezett csatára készülhetett a közönség.

A terepfutáson, ahol 10.5km-ert és 400m szintemelkedést kellett leküzdeni végül nem sikerült megfogni a harmadik helyen haladó német Laura Philipp-et.

A női versenyt a fantasztikus formában lévő bermudai Flora Duffy nyerte 2:47:48 idővel (ezzel a férfiak között is a 12. helyet szerezte volna meg). Ezüstérmes a chilei Barbara Riveros (2:56:12), bronzérmes a német Laura Philipp(2:57:25). Brigi végül 3:02:37 idővel ért célba. Duffy ezzel megszerezte zsinórban a 4. VB győzelmét, így az első olyan nő, aki elérte azt, amit a férfiaknál is eddig csak Conrad Stoltz legendás triatlonistának sikerült.

Férfiaknál meglepetés győzelem született a dél-afrikai Bradley Weiss személyében! (2:32:10)

Brigi:

Hihetetlen versenyen vagyok túl. Nagyon-nagyon elfáradtam. Az úszást borzasztó rémisztő volt, hatalmasak voltak a hullámok. Küzdeni kellett a bejutásért és a kijutásért is. Kicsit belassultam az úszás végére, de tudtam, hogy a kerékpáron nagyon sok fog múlni. Jó erőben éreztem magam, bár kellett néhány kilóméter mire magamhoz tértem. Hamar elkezdtem utolérni a nálam gyorsabb úszókat. Féltáv után már a 3.helyen haladtam, de éreztem, hogy ezen a pályán egyszerűen nem tudok annyit inni mint kellene. Az kerékpáros szakasz utolsó 5km-én már visszavettem mert kezdtek görcsölni a lábaim, próbáltam óvni őket a futásra. A depóból kiérve sajnos láttam, hogy nem fogom tudni a a német és a chile-i lányt befogni. A cél innentől a pódiumot érő 4.hely megtartása volt. Szerencsére kibírtam, nagyon nehéz volt, nagyot kellett küzdenem. Nagyon boldog vagyok az elért 4.helyezésemmel, most végre jöhet egy kis pihenő! Ezúton is szeretném megköszönni mindenkinek akik lehetővé tették számomra, hogy a legjobbak legjobbjai közt is bizonyítsak!