Ob-k és világkupák után – újabb olimpiai pontgyűjtés Kanadából

Az elmúlt hétvégén a magyar olimpiai krossz válogatott kanadai, a triálos Hegedűs László franciaországi világkupán állt rajthoz. A maratoni és a Four Cross szakágak hegyikerekesei számára itthon magyar bajnokságot szerveztek.

Ob-k és világkupák után – újabb olimpiai pontgyűjtés Kanadából (a képen az elitek rajtja Mount Saint Anne-ben)

Az olimpiai számban a kanadai Mount Saint Anne-ben rendeztek világkupát. A magyarok közül a felnőtt mezőnyben Parti András (EuroOne-Cube Pro MTB Team), 47., U23-ban Benkó Barbara (Focus MIG Team) 6., Juhász Zsolt (EuroOne-Cube Pro MTB Team) 11. lett. A válogatott szereplése újabb világranglista-pontokat eredményezett: Parti 21, Benkó 35, míg Juhász 20 pontot gyűjtött.

A közelmúltban Európa-bajnoki ötödik helyet szerző Hegedűs László (Veres Ördögök SE) Val d’Isére-ben, a triálosoknak kiírt, idei második világkupán a 26”-os kategóriában, 53 UCI-ponttal a 23. helyen zárt.

A maraton szakág országos bajnokságára a Pilisben, az Intersport Duna Maraton alkalmával került sor. Az elit felnőtt dobogóra Buruczki Szilárd (Magellan Kőbánya TC), Blazsó Márton (Bike Team Szeged) és Szatmáry András (EuroOne-Cube Pro MTB Team), a nőire Dósa Eszter (Vitalitás SE), Módos Gabriella (Merida Maraton Team-CST) és Poór Brigitta (X2S-Kona Team) állhatott fel. További bajnokok: master 1-ben Albert Katalin és Horváth Csaba (mindkettő KTM-Erste Leasing), master 2-ben Dr. Cseh Veronika (KTM-Erste Leasing) és Egei Tamás (Trek SE), master 3-ban Dr. Simonyi Ákos (Cube-Csömör), U19-ben Bódán Zsófia (Ózdi KE) és Szalontay Bence (Merida Maraton Team-CST), U17-ben Brogli Réka (X2S Kona Team) és Bányai Dominik (PCCC) lettek.

A Four Cross (4X) magyar bajnoki helyezésekért Magyarszéken versenyeztek. A felnőtteknél Prájczer Péter (KTM – Erste Leasing) megvédte bajnoki címét, Papp Norbert (TOP Cycles TPC SE) második, Tarr Tamás (Magyarszék SE) harmadik lett; a nőknél egyedüli indulóként Veres Boglárka (2GP Limit Team), az open kategóriában Prischetzky Milán állhatott a dobogó legfelső fokára.

Fotó: Armin Küstenbrück