Mick Hannah nyerte a downhill világbajnokság időmérőjét

A köztudottan nagy tempós, tekerős pályákon remeklő Mick Hannah volt a leggyorsabb a leogangi világbajnokság időmérőjén. Steve Smith második, Greg Minnaar harmadik.

A délelőtt folyamán már csak néha eredt el az eső, így egy már kicsit szárazabb pályán ment le az időmérő. Továbbra is megosztotta az indulókat a sárgumi-szárazgumi kérdés. Az élmezőny leginkább száraz közeli kombinációval ment, néhány egész érdekesen megvágott gumit is lehetett látni.

A tavalyi világbajnokság döntőjében látványosat eső Josh "Ratboy" Bryceland 21. lett az időmérőn, tőle is még komoly előrelépésre lehet számítani.

A női élmezőny már az edzéseken is nagyon gyors volt, ez az időkben meg is mutatkozott. A futamot Emmeline Ragot nyerte, mögötte Floriane Pugin, a harmadik az első felnőtt szezonját futó Manon Carpenter lett. Az első két francián kívül nagy esélyesnek tartott Rachel Atherton a kisebb sérülése miatt csak elrajtolt, hogy el tudjon indulni a vasárnapi döntőben. Ez annyi volt, hogy betolta az időmérő kapun az első kereket, majd visszahúzta és lement a lifttel.

Női időmérő eredmények itt.

A felnőtt férfiaknál Mick Hannah ha nem is nagy meglepetésre, de nem feltétlenül papírforma alapján vitte a szombati futamot. Tudnivaló, hogy Sik Mik a nagyon gyors és tekerős pályákon kiváló, ám világversenyen futamot (akár időmérőt is) már évek óta nem nyert. Mick egy nagyon szimpatikus alakja az egész világkupa cirkusznak, így rengeteg gratulációt fogadhatott. A második a kanadai Steve Smith lett, aki a 2010-es világbajnokságon már szerzett egy ezüstérmet, így már nem feltétlenül a dobogó a cél, hanem a Rainbow Jersey. A stabil élmezőny mögöttük tornyosult fel, Minnaar-ral az élen, aki így a harmadik lett. A sebességmérő ponton ő volt a leggyorsabb, nem is annyira kicsi különbséggel. Nyilvánvalóan maradt még bőven benne, ahogy még sokaknak is. Aaron Gwin negyedik, Gee Atherton ötödik, a legutóbbi világkupa győztese Brook MacDonald kilencedik, Spagnolo 12., Peat 13., Brosnan 20., Hill 32. és még többeket lehetne sorolni, akik a végső győzelemre esélyesek lehetnek.

Sam Hill is elspórolta az időmérőt, akárcsak 2010-ben. Akkor végül nyert...

Négy magyar induló volt a felnőttek között, közülük Liszi Attila 83., Keresztes Péter 96., Kántor Miklós 101., Lukács Rajmund pénteki kormány lerúgása miatt sajnos nem tudott rajthoz állni.

Elite Férfi időmérő eredmények itt.

A junioroknál Loic Bruni bebizonyította, hogy tényleg ő a toronymagas esélyes. Másodpercekkel a többiek előtt végzett, úgy hogy az utolsó szakaszon még belefért az is, hogy kicsit veszítsen ellenfeleivel szemben. Aki mégis kihívója lehet az az ausztrál Connor Fearon vagy az amerikai Richie Rude. Utóbbi nyolcadik, előbbi negyedik lett az időmérőn.

A fiataloknál is rajthoz állt két magyar rider. Ettingshausen Máté nagy örömünkre szerencsésen jött ki egy balszerencsés szituációból. Néhány indulóval előtte a hazaiak egyik versenyzője nagyot esett és félbe kellett szakítani az időmérőt. Öt embert is a pályán kellett megállítani, nekik újra kellett rajtolni. Amúgy sem egy jó helyzet ez, főleg ilyen sárban. Koszos, vizes szemüveg, átázott nehéz ruha, bicikli tele sárral és még sorolhatnám. Máté már készült a rajtra, csak pár másodperc volt hátra, mikor mondták, hogy megáll a futam. Abban a helyzetben nagyon jól jött az a néhány pillanat. Körét így a kivetítőn végignézhettük, 60. lett, csapattársa Palotai Gábor a 70. helyen végzett.

Junior időmérő eredmények itt.

Szombat este a fourcross döntőkre került sor, a nőknél Anneke Beerten diadalmaskodott, a férfiaknál Roger Rinderknecht.  Bagoly Roland 41., Papp Norbert 42., Kovács Attila 44., Tarr Tamás 45.

Vasárnap a downhill döntőkkel zárul a lejtősök világbajnoksága, az élő közvetítés itt lesz elérhető.