CrosSzekszárd beszámoló és KÉPEK

Október 21-én Szekszárdon folytatódtak a Cyclocross Magyar Kupa küzdelmei, a CrosSzekszárd hullámos pályáján látványos versenyt élhettek át a nézők és az indulók egyaránt.

A CrosSzekszárdon már ősziesebb idő fogadta az indulókat, de az évszaktól szokatlan csapadékmentes időjárás következtében a talaj nem a cyclocross versenyekre jellemző sártól ragadó volt, hanem gyors, száraz és poros. A verseny nyomvonalát a szervezők a helyi pumpa-pályán illetve mellette jelölték ki, ezáltal izgalmas elemeket is tartalmazott a pálya.

Az első futamban a már megszokott módon az U15, U17, WU15, WU17, Master3 kategóriák rajtjával kezdődött a verseny. A mezőnyt az U17-es fiúk uralták, közölük Magyar Gergő volt a leggyorsabb, őt követte Bán Benedek és Török Huba. U15-ben Takács Zsombor Tamás szerezte meg az első helyet Vas Barnabás és Pakot András Gusztáv előtt, a WU17-es lányoknál Fischer Fanni magabiztosan nyert Péter Jázmin előtt, WU15-ben pedig Vitkovics Vanda, Orosz Lili volt a sorrend. A Master3 férfiak is keményen küzdöttek, közölük Rozgonyi Sándor ért be elsőként megelőzve Lőrincz Jánost és Bencz Zoltánt.

A következő futamban az U19-es fiúk, a Master2 férfiak és a WU23, WEilt nők mérkőztek meg egymással. Az ifi fiúk közül Gohér Mihály nem csak korosztályát, hanem a futamot is nyerte, őt követte a Master2 első három helyezettje Fésüs László, Németh Roland és Adame László, majd az U19-es korosztály 2. helyezettje Minárovics Krisztián és a bronzérmese Adame Ármin. Az elit nőknél Szekeres Viktória nyert ismét, megelőzve Orosz Anitát és Riba Orsolyát, WU23-ban pedig Kubik Csenge volt a leggyorsabb, a 2. helyen Horváth Adél, harmadikként Kovács Kinga ért célba.

A harmadik futamban a WU11, WU13 lányok és az U11, U13 fiúk versenyét láthattuk. Az U13-as fiúk első három helyezéséért óriási csata volt, mindössze 1 másodperc döntött a győzelemről, melyet végül Dorogi Alex Martin gyűjtött be, a második Tóth Márk, a harmadik pedig Péter Nándor lett. Az U11-es fiúknál Bakó Donát nyert Móri Márton és Szép Damján előtt. WU13-ban Pap Gréta, Bíró Nóra volt a sorrend, egy korosztállyal lejjebb WU11-ben pedig Mármarosi Alexa nyert magabiztosan Kárpáti Mira és Steiner Csenge előtt.

A 13 órakor kezdődő futamban a hobbi kategória versenyzői álltak rajthoz. A férfiaknál nagy küzdelem volt a dobogós helyekért, a futamot végül Neruda Nándor nyerte, másodikként Böjte Csongor, harmadikként pedig Marlok Szabolcs ért célba. A hölgyek versenyében Szekeresné Rába Katalin nyert.

Az utolsó rajtban a legerősebbek, az U23, az Elit és Master1 férfiak futama következett. A bajnoki mez viselője és az előző Magyar Kupa futam győztese, Búr Zsolt most is nyerte a versenyt, körről körre növelte előnyét Buruczki Szilárddal szemben így nyerve a futamot. A montis legenda, Buruczki Szilárd az Elitek között és a futamban is a második helyen ért célba, őt követte az U23-as első Szöllősi Ferenc és az előző MK futamban még hobbiként, de most már elitként versenyző Hugauf Marcell. U23-ban a második helyet Varga Bálint, a harmadikat pedig Bognár Ábel szerezte meg. Master1-ben ismét Cser Gábor volt a leggyorsabb és akárcsak az előző fordulóban Kusz Mátyás és Héjja Attila lettek a 2. illetve 3. helyezettek.