Benkó Barbi 5. a maraton Európa Bajnokságon

Április 22-én rendezték az XCM Európa Bajnokságot, ahol hazánk legjobb MTB kerékpárosnője, Benkó Barbi még önmaga számára is meglepetést okozott, az 5. helyen ért célba.

Hétvégén Spilimbergo-ban álltak rajthoz kontinensünk legjobb MTB maraton versenyzői, hazánkat mindösszesen Benkó Barbi képviselte, aki  az olimpiai szám (XCO) specialistájaként ezúttal a tőle távol álló hosszabb számban mérette meg magát. Barbi saját magának is meglepetést okozva végül az előkelő 5. helyet szerezte meg.

A képre kattintva elolvashatjátok, hogy Barbi mit írt a versenyről

Went into the unknown with today’s marathon European Champs. I had a lot of respect for the hard course (100km+), the…

Közzétette: Barbara Benkó – 2018. április 22.

A kontinens-bajnoki címért a szakág nagyasszonya, Gunn-Rita Dahle Flesjaa, dolgozott meg keményen, maga mögé utasítva Maja Wloszczowska-t és Arianna Lüthi-t. A férfiaknál Aleksei Medvedev, Samuelle Porro és Fabien Rabensteiner lett sorrend.
Eredmények: Elit férfi, elit nők